O MNĚ

          Jmenuji se Michaela Foltýnová a v roce 2014 jsem úspěšně ukončila studium na Fakultě stavební Vysokého učení technického v Brně (obory Architektura pozemních staveb a Architektura a rozvoj sídel). Na první pohled poznáte, že nejsem tím „prototypem architekta“, jakého znáte z plakátů na stavebních veletrzích. Elegantní brýle nosím jen do kina kvůli titulkům a z bílých košil bývám lehce nervózní – jejich nošení totiž v mém případě znamená odřeknutí si většiny oblíbených jídel…:-)

Ačkoli pro mě byla škola více koníčkem, než povinností, což podpořilo i 1. místo v celostátní designové soutěži Admonter Design Contest 2012, vedla moje cesta k vysněnému povolání oklikou. Přesněji řečeno se po ukončení vysoké školy stočila prudce na sever a já témeř na rok vyměnila AutoCad v Brně za vysokohorský hotel v srdci Krkonoš, kde jsem strávila jedno z nejkrásnějších období svého dosavadního života. Ani zde však nebyl den, kdy by na pozadí rušné hotelové restaurace „nevrněl“ stříbrný notebook, ze kterého vyjížděly nové a nové projekty, aby se včas dostaly ke klientům ze všech koutů republiky. Láska k vystudovanému oboru se však po čase ukázala být natolik silná, že ji projektování „na dálku“ dokázalo jen stěží uspokojit a Brno si mě přitáhlo zpátky.

Nyní opět žiji ve svém rodném městě, kde v současnosti pracuji jako soukromý interiérový architekt a zároveň jako projektant ve společnosti Adam Rujbr Architects.

                     Michaela

Životopis ke stažení naleznete zde.